SKI AREÁL PLEŠIVEC
mimo provoz
Zobrazit na:

Než odjedete na hory...

Co dělat, aby se Vaše zimní dovolená nezměnila v průšvih? Hlavně nepodcenit přípravu. Murphyho zákon říká, že vše, co se pokazit může, se obvykle také pokazí. A co hůř, vy budete před svojí drahou polovičkou za blbce. Chcete se těmto problémům vyvarovat? V tomto krátkém článku se pokusím shrnout ty nejběžnější problémy.

Co nesmíte podcenit je příprava vašeho automobilu. Je to sice neuvěřitelné, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. To už pak stačí jen málo a neštěstí je za dveřmi. Moje rada - bez zimních pneumatik nejezděte nikam. V příkopě skončí každoročně tisíce aut, a to je ještě ten lepší případ. Nezapomeňte také na nemrznoucí směs do ostřikovačů a speciální palivo pro nízké teploty. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost. Mít je nemusíte pouze v případě, že hodláte cestovat sněžnou rolbou nebo máte aspoň auto s náhonem na všechna kola.

Kontrola lyžařského vybavení je také často opomíjenou záležitostí. Pokud však něco selže, budete místo lyžování oběhávat servisy. To, že se má teple obléci, ví každý. Vzít si termoprádlo a kvalitní bundu, ale většina lidí už zapomene na náhradní snowboardové přezky nebo pořádně seštelovat vázání na lyžích. Náhradní přezky jsou pro snowboardisty téměř nutnost. Stojí jen přibližně 300 Kč. Vybavení většiny ski servisů je navíc velice chabé. Lyžařské vázání sice nemusíte mít náhradní, ale jeho správné seřízení je nezbytnost. Nastavit vázání správně však každý servis nedokáže. Obvykle se spíše jistí a nastaví vypínání příliš měkké. Vy pak vypadnete z lyží v každé druhé zatáčce. Servis proto vybírejte velice pečlivě.

Čtěte také: Příprava na hory

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 5.12.

°C
°C
Úterý
6.12.2022

°C
°C
Středa
7.12.2022

°C
°C
Čtvrtek
8.12.2022

°C
°C